Sinop İl Sağlık Müdürlüğü

T.C.T.C. Sağlık Bakanlığı
Sinop İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Basın Birimi

Güncelleme Tarihi: 30/05/2017  1. İlimizde günlük yayınlanan (gazeteler) yazılı basın ve internet sitesinde yayınlanan sağlık ile ilgili haberlerini takip etmek, Müdürlüğümüz ile ilgili haber varsa Müdürlük makamına iletmek ve bilgi vermek.
  2. İlimiz ile ilgili Ulusal basında çıkan haber varsa Müdürlük Makamına bilgi vermek, konu ile ilgili Bakanlığımızca bilgi notu isteniyorsa, bilgi notu hazırlamak.
  3. İlimizde sağlık ile ilgili yazılı basın ve internet sitelerinde çıkan haberleri e-mail yoluyla Bakanlık koordinatörüne, İl Sağlık Müdürlük Makamına, Halk Sağlığı Müdürlüğüne ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine göndermek.
  4.  Bakanlığımız Basın Müşavirliği sitelerini takip etmek, Bakanlığımızca istenen yazılara cevap vermek.
  5. Sağlıkla ilgili “ÖZEL GÜN ve HAFTALAR” takip etmek bu günler ile ilgili, Basın Bülteni, bilgi notu ve kutlama mesajı hazırlamak ve Makam aracılığı ile gerekli duyurunun yapılmasını sağlamak.
  6. Müdürlüğümüzde görev yapan sağlık çalışanlarının doğum günlerini e-mail yoluyla Müdür adına “DOĞUM KUTLAMA MESAJI” göndermek ve kutlamak.
  7. İlimiz ve İlçelerimizdeki Sağlık Kurum ve Kuruluşlarının çalışmaları, istatistiki bilgiler, açılış törenleri, kutlamalar vs. bunlarla ilgili basın bülteni, basın bilgi notu hazırlamak ve Makamın onayından sonra İlimizdeki Basın Yayın kuruluşlarına e-mail olarak gönderilmesini sağlamak.
  8. Müdürlüğümüz İle Valilik Basın ve Halk İlişkiler Müdürlüğü arasında koordineyi sağlamak