Sinop İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Sinop İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sinop'ta Boğulma Vakalarına Karşı Önlem

Güncelleme Tarihi: 20/11/2017

Sinop'ta boğulma vakalarına karşı önlem
 
İl Sağlık Müdürümüz İsmail Alkan, Akliman bölgesinde deniz sezonu boyunca yaşanabilecek boğulma vakalarına karşı ambulansların hazır bekletileceğini söyledi.
sinopta-bogulma-vakalarina-karsi-onlem_1.jpg

 Dr. İsmail Alkan,  yaptığı açıklamada, havaların ısınmasıyla tatil için Sinop’a gelen vatandaşların denize girerken çok dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.Özellikle Akliman bölgesinde denize girecek vatandaşların rip akıntısına karşı dikkatli olmaları uyarısında bulunan Alkan, şunları kaydetti:

 "İl Sağlık Müdürlüğü olarak boğulma vakalarına karşı Akliman bölgesinde gezici ambulansımızı hizmete sokarak olaya derhal müdahale edebileceğiz. Bayılma ve aşırı sıcaklardan dolayı oluşabilecek olumsuzluklara karşı ekibimiz devriye gezecek. Vatandaşlarımız bu bölgede denize girerken uyarıları gözardı etmesinler ve dikkatli olsunlar. Rip akıntıları her zaman olan bir durum ancak yaz mevsiminde insanlar daha fazla denize girdiği için boğulma vakaları da doğal olarak artıyor. Bu nedenle Kumkapı mevkisinden başlayarak Akliman bölgesine kadar olan bölümde denize girmek tehlikelidir."